Prečo používať kôpor?
Pretože má mnoho pozitívnych účinkov na zdravie:
1.: Silná podpora imunity
2.: Ochrana buniek pred radikálmi
3.: Zlepšenie trávenia a zvýšenie chuti do jedla
4.: Prečisťuje močové cesty a obličky
5.: Prevencia proti osteoporóze
6.: Lieči kožné ochorenia

Celé tisícročia ho ľudia využívali nie len kvôli špecifickej vôni, ale aj pre jeho cenné liečivé vlastnosti. Vedeli ste, že jeho anglický názov „dill“ pochádza z nórskeho slova a znamená „upokojiť“?
Kôpor sa totiž okrem iného v minulosti používal aj ako prostriedok proti nespavosti a podráždenosti.
Kôpor sa spomína i v egyptských spisoch a populárny bol aj medzi Grékmi a Rimanmi, kde sa považoval za symbol bohatstva a zdravia.

Ako vyzerá?
Kôpor na prvý pohľad vyzerá ako burina, ale práve naopak, je to voňavá a zdravá rastlina, ktorá sa používa ako korenie a aj ako liečivá bylinka. Dorastá do výšky 50 - 110 cm. Je nenáročný, nepotrebuje skoro žiadnu extra starostlivosť. Pestovanie je hračka, uchytí sa skoro všade.
Obsahuje množstvo účinných látok, ktoré pozitívne ovplyvňujú celkové zdravie. Kôpor je veľmi nápomocný vďaka svojim účinkom pri poruchách trávenia, nechutenstve a zníženej imunite. Aj tu platí, že čerstvý má oveľa viac živín, ako sušený.

Liečebné účinky
V rukách ho držal aj otec medicíny Hippokrates, ktorý ho využíval ako ústa prečisťujúci prostriedok.
Kôprová voda utišujúco vplýva na tráviaci systém. Podávala sa dojčatám na uvoľnenie čkania a koliky. V minulosti ho tiež používali dojčiace matky na podporu tvorby mlieka.

Kôpor v kuchyni
Jednou z najrýchlejších možností je využiť posekaný kôpor v šalátových dresingoch. Mliečny či rastlinný jogurt zmiešajte s polievkovou lyžicou kôpru, pridajte kvapku olivového oleja a štipku soli a váš šalát dostanete na úplne nový level.
Nakladané uhorky s kôprom sú už dlho obľúbené. Hoci u nás sa na dochucovanie jedál používajú predovšetkým jej lístky, mnoho národov využíva ako koreninu aj kôprové semená, ktoré majú ešte intenzívnejšiu príchuť. V Škandinávii sa listy aj semená často pridávajú do chleba, podávajú sa so zemiakmi a s morskými jedlami. Vo Francúzsku sa semená pridávajú do koláčov a zákuskov.
Čerstvý kôpor má neporovnateľne intenzívnejšiu vôňu a chuť ako sušený. Ak sa vám na záhrade urodí viac, ako zvládnete zjesť, alebo ak vám na trhoch či v obchode učaruje príliš veľký zväzok tejto bylinky, môžete časť z nej nadrobno pokrájať, vložiť do uzatvárateľného skleneného pohára a skladovať v mrazničke, kde vydrží aj niekoľko mesiacov voňavý a čerstvý.

Recept s kôprom:
Kôprová nátierka

Ingrediencie:
Feta syr – 150 g
kyslá smotana – 100 g
kôpor – 1 zväzok
soľ a mleté čierne korenie 

Príprava:
Kôpor nasekáme a syr nakrájame na malé kúsky. Spolu vymiešame s kyslou smotanou. Smotanu pridávame postupne, aby sa nám nátierka nerozlievala. Dochutíme soľou a mletým čiernym korením.
Dobrú chuť!  :-)

Recenzie