Samozrejme môžete ich pripraviť aj z klasickej múky.
Ideálna pochúťka pre návštevu k vínku. Viete si ich pripraviť aj s inými plnkami. My sme si teraz zvolili bryndzu a pažítku, nakoľko je to momentálne na jar aktuálne.
V tomto videu Vám chceme opäť ukázať, ako jednoducho dokážete piecť bez rúry v diamantovom riade.
Ak Vás fascinuje tento štýl pečenia, tak sa prihláste na odber ďalších video receptov, ktoré Vám pravidelne pripravujeme a zverejňujeme na našom YouTube kanály.
Bude nás tešiť, ak sa stanete naším fanúšikom!

K receptu budete potrebovať:
1 kelímok bánoveckej nátierky
1 a 1/2 kelímka múky
1/2 ČL soli
1 bryndza
zväzok pažítky
1 žĺtok
olej
rasca celá

Postup:
V Ronicu si vymiesime cesto z nátierky, múky a soli. Trvá to cca.30-40 sekúnd na 1. rýchlosti za pomoci noža. Akonáhle sa nám cesto v kuchynskom robote Ronic scelí, je hotové a odložíme si ho do chladničky na pol hodinku.
Potom si cesto vyvaľkáme a zopár krát poprekladáme. Polovicu vyvaľkaného cesta posypeme bryndzou a nakrájanou pažítkou. Druhú polovicu cesta preložíme na tú posypanú a okraje prstami popritláčame, aby plnka nevytiekla. Nakrájame a poukladáme do rozohriateho a jemne olejom vytretého diamantového kastróla. Vrch každého plneného vankúšika potrieme žĺtkom a posypeme rascou, prípadne soľou, ak sa nám ešte žiada. Pečieme ich pod pokrievkou s uzatvoreným ventilom cca. 10 minút z jednej strany a 7 minút z druhej strany. Pečieme na polovičnom plameni.
Podávame ešte teplé!

----------------------------------------­----------------------------------------
Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:

Facebook: https://sk-sk.facebook.com/Egoline-SK...
Instagram: https://www.instagram.com/egolinesk/
webová stránka: https://www.egoline.sk/

Recenzie