Opäť pokračujeme receptami, ktoré sa bežne pripravujú v rúre. Avšak vďaka našim diamantovým riadom zvládnete všetko bez rúry a ešte aj oveľa rýchlejšie! Presvedčte sa o tom na vlastné oči!

Potrebujeme:
2 väčšie zemiaky
1 kápia paprika
½ cibule
2-3 strúčiky cesnaku
1 kelímok bieleho jogurtu alebo kyslej smotany
Zväzok petržlenovej vňate
Soľ, mleté čierne korenie, citrónová šťava, olej

Postup:
Najskôr si v Ronicu nakrájame zemiaky, papriku a cibuľu na plátky. Potom ich nasypeme na horúci kastról. Osolíme, okoreníme, polejeme olejom a pečieme pod pokrievkou s uzavretým ventilom na maximume cca.12-15 minút. Vďaka diamantovému kastrólu ušetríme množstvo času a energie, nakoľko nepečieme zemiaky v rúre 40 minút, ale iba 12 minút na platničke. A to je obrovský rozdiel! Počas pečenia 2 krát zamiešame a pootáčame zemiaky.
Kým sa nám zelenina pečie, zatiaľ si nasekáme petržlenovú vňať pomocou Ronicu, pretože nám ju naseká krásne nadrobnučko.
Keď je zelenina upečená do chrumkava, preložíme ju do misy, v ktorej ju ešte dochutíme soľou, korením, citrónovou šťavou a premiešame nasekaným petržlenom a jogurtom, prípadne smotanou.
Podávať môžeme samostatne ako ľahký obed, či večeru alebo vynikajúco chutí aj s pečeným.
Dobrú chuť!

Ak vlastníte akýkoľvek kuchynský robot značky Ronic a potrebovali by ste naň niečo dokúpiť, pozrite sa sem: www.ronicslovensko.sk

Recenzie