Mne táto omáčka najviac chutí s cestovinami Fusilli, ktoré si uvaríme počas prípravy omáčky. Je to chutný osviežujúci letný obed hotový za 20 minút!

Potrebujeme:
1 balík cestovín Fusilli
1 väčšia cuketa
200 g šampiónov
200 g hlivy ustricovej
2 strúčiky cesnaku
1 väčšia cibuľa
1 smotana na šľahanie
2 čl soli, ½ čl mletého čierneho korenia
Čerstvé bylinky ( petržlenová vňať, bazalka, oregano, tymián)
Šťava z ½ citróna

Postup:
Najskôr si na kuchynskom robote Magimix nastrúhame cuketu a nakrájame cibuľu, cesnak a hríby. Na horúcom kastróle pokvapkanom olejom opražíme hríby. Počas smaženia ich aj osoľme, aby čím skôr vypustili šťavu, ktorá sa musí odpariť. Ak sú hríby opražené do zlatista, vyberieme ich na tanier a na kastról opäť dáme trocha oleja, na ktorom teraz opražíme cibuľu a cesnak. Tu použime aj pokrievku, aby to bolo rýchlejšie. Potom na cibuľu nasypme nastrúhanú cuketu ( ak by bola cuketa zrelšia, tak ju najskôr radšej ošúpme a až potom strúhajme). Opäť pridajme 1 čl soli, mleté čierne korenie a nasekané zelené bylinky okrem petržlenu ( ak nemáme, môžu byť aj sušené). Necháme aj cuketu smažiť pod pokrievkou, aby sa dobre spiekla. Potom pokrievku odoberieme a vrátime späť hríby. Pridáme opatrne smotanu, necháme zovrieť a dochutíme citrónovou šťavou a odstavíme.
Dobrú chuť!

Ak sa Vám naše video recepty páčia, tak sa prihláste k ich odberu, aby ani jeden neunikol Vašej pozornosti https://www.youtube.com/channel/UCSck...

KAŽDÝ TÝŽDEŇ NOVÝ RECEPT!!!

Recenzie