Najlepšia polievka na svete v tlakovom hrnci Egoline!
Je to môj favorit a zatiaľ nepoznám lepšiu polievku. Chutí ako v zime, tak aj v letných horúčavách, kedy poslúži aj ako plnohodnotný ľahký obed. Je skvelá aj z kuracích, či morčacích pŕs. Ja ju zásadne varím a podávam bez cestovín, ale kľudne do nej môžete ešte pridať aj melence, prípadne mrveničku. Pripravte si ju v tlakovom hrnci Egoline za 20 minút. Mäsko bude mäkučké a zelenina sa nezvarí.

Suroviny:
1 kg bravčového stehna
½ väčšieho zeleru
4 ks mrkvy
4-5 ks petržlenu
250 g šampiónov
300 g hrášku
1 cibuľa
2-3 strúčiky cesnaku
2 PL soli
1 čl mletého čierneho korenia
Olej
2 PL estragónu v octe ( môže byť aj čerstvý)
2 PL múky
1 smotana na šľahanie
Šťava z 2 citrónov
Petržlenová vňať

Postup:
Všetku zeleninu okrem hrášku nakrájame na drobno. Zeler, cesnak a cibuľu na kocky, mrkvu, petržlen a šampióny na krúžky.
Mäso si očistíme a tiež nakrájame na menšie kocky.
Na oleji opražíme cibuľu, cesnak a pridáme nakrájanú zeleninu a mäso a trocha osmáhneme. Ochutíme soľou, korením a zalejeme teplou vodou. Pridáme estragón a na koniec hríby a uzavrieme hrniec vekom. Ventil nastavíme do polohy II a počkáme, kým nám nezasvieti červená kontrolka a nezačne cez ventil fučať para. Vtedy sa začalo varenie. Znížime príkon na minimum a varíme 20 minút. Po uplynutí doby, začneme vypúšťať paru cez ventil znižovaním polohy na I a potom na 0. Ak zapadne červená kontrolka, môžeme nádobu otvoriť a pridať hrášok. Polievku zahustíme múkou vymiešanou v smotane. Dochutíme šťavou z citróna, prípadne soľou a nadrobno nakrájanou petržlenovou vňaťou.
Dobrú chuť!!!
............................................................................................................

Ak sa Vám naše video recepty páčia, tak sa prihláste k ich odberu, aby ani jeden neunikol Vašej pozornosti https://www.youtube.com/channel/UCSck...

KAŽDÝ TÝŽDEŇ NOVÝ RECEPT!!!

Recenzie