Všeobecné otázky

 • Prečo sa vami ponúkané produkty nepredávajú na Slovensku v obchodoch?

  Pre nás je nesmierne dôležité, aby klient dokonale ovládal nami ponúkané produkty a aby dokázal maximálne využívať ich prednosti a schopnosti, vďaka čomu sa stane príprava pokrmov potešením.

  Práve preto sme si vybrali cestu priameho predaja, kde má klient možnosť si výrobky vyskúšať a naučiť sa ich správne používať. Sme maximálne flexibilný a dokážeme sa každému prispôsobiť.
  Môžete sa s nami stretnúť na významnejších výstavách, v živom vysielaní na RTVS v Dámskom klube, na gastroukážkach organizovaných v reštauračných zariadeniach po celej krajine alebo v pohodlí vášho domova, kde vás naša profesionálna šéfkuchárka a naši profesionálny poradcovia naučia, ako výrobky správne používať a využívať ich prednosti a schopnosti, vďaka čomu sa pre vás stane varenie radosťou, pričom vám umožnia šetriť nielen drahocenným časom, ale aj energiami a surovinami. Bohužiaľ takéto čosi v kamenných predajniach nie je možné.
  U nás vzťah s klientom po kúpe nekončí ale práve tam začína, pretože nám záleží na vašej spokojnosti!

  Našim krédom je prvotriedna starostlivosť o klienta. 
  V prípade záujmu sa s nami stretnúť nás neváhajte kontaktovať: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., mobil: 0917 466 280
 • Čo všetko nahradia naše produkty?

  Chcete vedieť, že čo všetko zvládnete vďaka naším produktom?

  Určite poznáte situáciu, keď zbadáte v obchode na prvý pohľad „ užitočnú pomôcku“ do kuchyne, ktorá sa odstupom času dostáva vždy hlbšie a hlbšie v šuflíku, až kým raz nepríde veľké upratovanie a uvedomíme si, koľko zbytočností nám zaberá kopec miesta a koľko peňazí sme za to utratili.

  My vám však ponúkame iné riešenie. Naše produkty nahradia kopec elektrických spotrebičov a mnoho doplnkov, ktoré možno použijete len pár krát do roka . A to sú: hriankovače, pec na pečenie chleba, fritézy, tortové formy ale dokonca aj drahé rúry, všetky druhy mlynčekov, šľahačov, krájačov, strúhadiel, smoothiesovačov, zariadení na výrobu zmrzlín a pod............

  Zadovážte si aj vy do domácnosti naše produkty a majte o všetko postarané !!!! www.egoline.sk

  Ego*line, prináša svetovú kvalitu do vašej kuchyne!
 • Ako môžem získať zvýhodnený pobytový poukaz do kúpeľov?

  Už vyše 5 rokov podporujú našu snahu viaceré významné Slovenské kúpeľné mestá, s ktorými spoločne umožňujeme tisíckam návštevníkov využívať relax a oddych na Slovensku za bezkonkurenčných podmienok. Veľmi nás teší, že počet spokojných klientov z roka na rok narastá a mnohí z nich sa k nám vracajú, aby získali ďalší poukaz. Podmienkou získania poukazu je účasť na jednej z našich živých ukážok.

  V prípade záujmu sa s nami stretnúť nás neváhajte kontaktovať: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., mobil: 0917 466 280
 • Ako môžem získať zľavu 20% z vášho e-shopu?

  Ak ste už naším zákazníkom, tak máte nárok na 20%-nú zľavu z nášho e-shopu na naše vybrané produkty. Stačí, ak pri objednávaní zadáte váš zľavový kód a pri ukončení objednávky sa vám automaticky odpočíta zľava 20%.

  Ak ste náš klient ale nemáte zľavový kód ( stratili ste ho, nedostali ste), tak nás prosím kontaktujte : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., mobil.: 0915 394 861

Časté otázky diamantové riady

 • Prečo obsahujú naše panvice diamanty?

  Pretože diamanty sú najlepším priateľom kuchára a do dnešnej doby ich vlastnosti ešte žiadny iný materiál neprekonal!

  Diamantové kryštály vytvárajú nezničiteľný povrch, ktorý nepopraská, netvorí pľuzgiere a neodlupuje sa.

  Diamant je najtvrdší známi nerast, čo umožňuje používať v nádobách aj kovové náradie.

  Diamanty sú 4- násobne vodivejšie než meď, preto sa riady extrémne rýchlo rozohrejú a teplota sa rozvedie aj po stranách nádob, čo umožňuje používať každú jednu nádobu ako pečiacu rúru hore na sporáku.

  Diamanty majú 5- násobne lepšiu nelepivú schopnosť ako titán, čo zabezpečuje veľmi ľahkú údržbu panvíc a umožňuje rýchle varenie pod pokrievkou bez miešania akýchkoľvek pokrmov.

  Diamanty zabezpečujú doživotnú nelepivosť, čo pre vás znamená len jednorázovú investíciu, nakoľko už nebudete musieť vyhadzovať poškodené panvice a ustavične kupovať nové.


 • 5 užitočných rád ako správne čistiť naše riady

  Neumývajte ich v umývačke riadu.
  Napriek tomu, že naše hrnce sú vhodné do umývačiek riadu uprednostňujeme ručné umývanie. Dôvodom je vysoký podiel chemických látok, ktoré sa používajú v tabletách do umývačiek. Použite vhodnú kefku a horúcu vodu s čistiacim prostriedkom na riady.

  Vyberte vhodnú kefku
  Vhodná kefka na riad by mala byť šetrná k riadom a tiež by mohla byť aj eco-friendly. Hľadajte a vyberajte kefky z prírodných materiálov. Zamilujete si umývanie s nimi.

  Povlak na panvici
  Príčinou je pripálený tuk. Či sa už jedná o olej, maslo alebo olivový olej, vinníkom sú vždy tuky. Nejedná sa o nič škodlivé ide iba o kozmetickú vadu. Keď sa rozhodnete odstrániť tento povlak, veľkým pomocníkom vám bude sóda.

  Zmiešajte sódu s vodou v takom pomere, aby pripomínala hustotou zubnú pastu. Naneste potom na panvicu a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom ju jemne očistite šetrnou kefkou v horúcej saponátovej vode.

  Vonkajšok panvice
  Môže byť tiež značne zašpinený a nepríjemne pripálený. Riešením je roztok 1L vody s 1dcl octu alebo citrónovej šťavy.
  Naneste na povrch a jemne umývajte v horúcej vode.

  Pevne veríme, že vám týchto 5 jednoduchých rád uľahčí prácu v kuchyni a vy sa budete môcť viac sústrediť na varenie.

  váš Ego*line
 • Nakoľko záleží na pôvode a kvalite materiálu?

  • U nás máte 100%-nú istotu švajčiarskej kvality v najvyššej triede „Exclusive“.
  • Máte možnosť výberu z 11 druhov v 16 veľkostiach.
  • Výrobca zaručuje celoživotnú garanciu na bezchybnosť materiálu a vypracovanie produktu.
  • Zabezpečujeme servis priamo na Slovensku, čím si ušetríte starosti.
  • Naše výrobky sú ekologicky vyrábané.
 • Prečo používame liatinu z hliníka?

  Diamantové riady Swiss Diamond sú vyrábané výlučne z liatiny hliníka s vysoko kvalitným nepriľnavým povrchom. Hliník je ideálny materiál pre výrobu riadov, pretože je ľahký, odolný voči hrdzaveniu a má vynikajúcu tepelnú vodivosť. Existujú dve základné metódy, ktoré sa dnes pri výrobe hliníkového riadu používajú: 

  Razené alebo odstredivo liate hliníkové riady 

  Uvedené metódy výroby hliníkového riadu sú síce rýchle a úsporné, avšak riady po určitej dobe strácajú svoj tvar. Razené hliníkové riady sú vyrábané použitím veľkého hliníkového lisu, ktorý je silne stláčaný proti forme v tvare požadovaného riadu. Odstredivo liate hliníkové riady sú vyrábané z podobne tenkého hliníkového plechu, namiesto stlačenia však prístroj hliník roztiahne a pomocou rotujúceho sústruhu ho spracuje do požadovaného tvaru. Pomocou oboch metód získame z jedného plátu hliníka hotovú nádobu. Pokiaľ je ale kov vo svojej “prirodzenej” alebo pôvodnej podobe plochý, behom nahrievania a následného ochladzovania bude mať tendenciu sa deformovať.

  Riady z hliníkovej liatiny

  Riad Swiss Diamond je vyrobený s použitím hliníkového odliatku. Kov sa taví do kvapalného stavu a následne sa naleje do foriem požadovaného kuchynského riadu. Akonáhle je kov tvrdený a ochladený, vyberie sa z formy a už má jeho podobu. Ide o drahú a časovo náročnú metódu, avšak výsledkom je jednoznačne vyššia kvalita produktu. Riady Swiss Diamond sa nikdy nezdeformujú, a to aj keď ich dáte priamo z horúcej platne pod studenú tečúcu vodu. Hliníková liatina taktiež poskytuje rovnomerné rozloženie tepla bez toho, aby riady obsahovali nezohriate miesta a zabezpečuje celoživotný výkon.
 • Vybrať si lisovanú alebo odlievanú nádobu?

  V každom prípade radšej odlievanú! 

  Verili by ste tomu, že lekváre a kečupy sa dokážu uvariť aj za minimálneho miešania?

  Vďaka kvalitnému odlievanému korpusu našich diamantových nádob už nebudete musieť tráviť toľko času pri sporáku, nakoľko ešte aj tie najnáročnejšie jedlá pripravíte za polovičný čas a skoro bez miešania.

  Týmto spôsobom si budete šetriť nielen svojím časom a pohodlím ale aj pripravený lekvár či kečup bude kvalitnejší, so sýtejšou farbou, nakoľko ho nebudete ustavične miešať, čím ho nebudete okysličovať, pôsobením čoho by stratil prirodzene sýtu farbu.

  Presvedčte sa o tom aj vy. Zadovážte si diamantový hrniec a onedlho v ňom môžete uvariť ten najfantastickejší jahodový lekvár bez pridania akýchkoľvek E-čiek.
 • Sú riady Swiss Diamond ekologicky šetrné?

  Áno! Výrobca Swiss Diamond hrdo používa ekologicky šetrné výrobné metódy. Pokiaľ dodržujete návod na použitie a vhodnú starostlivosť, vaše riady Swiss Diamond vydržia skutočne veľmi dlho. V momente, keď príde čas ich vymeniť, nemusíte sa ničoho obávať, pretože hliníková konštrukcia je plne recyklovateľná. 

  Zabraňujeme tak hromadeniu odpadu vo forme skládok po celom svete. Naša výrobňa na úpätí švajčiarskych Álp využíva 100% vodnú energiu. Systém povrchu a chladiace prívody čerpajú vodu z vodných zdrojov, ktoré nie sú pitné. Všetko je naviac vyrábané priamo na mieste, čiže odpadá zbytočná produkcia odpadu pri dovoze a balení.

  Zvláštne recyklačné zariadenie vyberá všetky prebytočné časti a triedi ich kvôli zminimalizovaniu dopadu na životné prostredie. Naša taviaca pec využíva zemný plyn a pracuje nepretržite 7 dní v týždni, zabezpečujeme tým absolútne využitie tepelnej energie. Pre viac informácií si môžete pozrieť naše video o našom ekologicky šetrnom výrobnom procese.


 • Čo znamená trieda Exclusive?

  Tajomstvom jedinečnosti týchto riadov sú fyzické vlastnosti diamantov, ktoré poskytujú nášmu povrchu také výhody, ktoré sa nedajú nájsť nikde inde!

  Naše jedinečné diamantové riady triedy Exclusive spĺňajú všetky náročné požiadavky modernej domácnosti kladené na zdravé, rýchle, bezpečné, časovo a energeticky úsporné varenie.

  Neprekonateľná nelepivá kvalita diamantového povrchu Exclusive poskytuje výhodu jednoduchého varenia a čistenia, ba dokonca aj prípravy jedál s použitím malého množstva tuku alebo žiadneho. Vyrába ich švajčiarska firma Swiss Diamond International, ktorá ako jediná vyvinula tú najvyššiu triedu Exclusive medzi diamantovými riadmi a umožnila našej spoločnosti Ego*line ich výhradnú distribúciu. Táto trieda Exclusive obsahuje o 20% viac diamantových kryštálov ako ostatné diamantové povrchy a je o 40% odolnejšia v porovnaní s nižšími triedami. Môžeme sa pýšiť výrobkami, ktoré obsahujú kryštály pravých švajčiarskych diamantov, ocenené na trhu vynálezcov v Ženeve „ Zlatou medailou“.  Tieto kryštály vytvárajú nezničiteľný povrch, ktorý nepopraská, nevytvorí pľuzgiere a neodlupuje sa, vďaka čomu dokáže výrobca poskytnúť na tieto exkluzívne výrobky až doživotnú záruku.

 • Čo je pre klientov dôležité pri výbere správnej panvice?

  V prvom rade je to počiatočná snaha ušetriť. Lenže v prípade lacných výrobkov sa cena odzrkadlí predovšetkým na kvalite a najčastejšími problémami potom býva, že sa panvice deformujú, poškriabu a ináč znehodnotia, čím sa zvyšuje riziko obarenia, popálenia, zvyšujú sa straty pri spotrebe energie, tukov a hrozí nebezpečenstvo výskytu toxických látok v materiáloch panvíc.

  Avšak investícia do diamantových panvíc sa vráti na úspore za 3-4 mesiace.

  Ide konkrétne až o 80%-nú úsporu tukov, 60%-nú úsporu energie, 50%-nú úsporu saponátov a 30%-nú úsporu surovín pri spekaní . Čo v prepočte pre vás môže znamenať až 2 eurovú dennú úsporu !


  .................a čo tie ďalšie mesiace? Pôžitok, každodenná úsporu a radosť zo zdravého varenia, čo vám zaručuje švajčiarska kvalita neobmedzenej garancie.
 • V čom sú naše panvice výnimočné?

  -Vďaka kvalitnému odlievanému korpusu našich diamantových nádob už nebudete musieť tráviť toľko času pri sporáku, nakoľko ešte aj tie najnáročnejšie jedlá pripravíte za polovičný čas a skoro bez miešania.
  Týmto spôsobom si budete šetriť nielen svojím časom a pohodlím ale aj pripravované pokrmy budú kvalitnejšie, zdravšie, nakoľko sa v nich uchová väčší podiel minerálov, vitamínov a živín.

  -Každú jednu nádobu aj s pokrievkou môžete používať ako pečiacu rúru hore na sporáku. Týmto spôsobom máte jedlá pripravené s oveľa nižšou spotrebou energie, nakoľko nepoužívate rúru a dokonca jedlá sa vám pripravia za polovičný čas, než keby ste ich pripravovali v rúre. No a nehovoriac o tom, že rúra ako vysušuje. Bežné straty z výpeku 40% si týmto spôsobom pečenia znížite na neuveriteľných 10%.

  -Vďaka perfektnému rozvodu tepla na sporáku upečiete skutočne všetko! Počnúc mäsom, zeleninou až po rôzne zapekané jedlá, tortové korpusy, piškótové cestá, lístkové cestá či pizzu! Kým váš sused iba predhreje rúru, vy už budete mať upečený chutný perník hore na sporáku!

  -V našich panviciach nemusíte používať pečiace papiere, pečiace sáčky a iné podobné doplnky. Postačí vám naša thermo pokrievka

  Tvrdené sklené pokrievky sú praktické pre nahliadnutie do nádob. Vďaka regulovateľnému ventilu sa môžu používať na varenie, dusenie a pečenie na povrchu sporáka ale taktiež aj v rúre do 260°C.

  -Ergonomicky navrhované rukoväte slúžia pre bezpečie a pohodlie s možnosťou použitia v rúre do 260°C. Rúčky sú pevne upevnené bez nitov, aby sme mohli predchádzať množeniu baktérií.

  -Nemusíte sa báť pokrmy otáčať vidličkou

  - Potrebu tukov znížite na minimum

  - Umývanie riadov nikdy ešte nebolo také jednoduché

  - Vďaka extrémne rýchlemu a rovnomernému rozvodu tepla vám postačí používať polovičný či minimálny stupeň tepla a sporák môžete vypnúť už pred dovarením, nakoľko vám postačí na dovarenie a dopekanie to naakumulované teplo, ktoré je v panviciach.

  - Naše panvice vám nahradia kopec elektrických spotrebičov a mnoho doplnkov, ktoré možno použijete len pár-krát do roka . A to sú: hriankovače, pec na pečenie chleba, fritézy,tortové formy a dokonca aj drahé rúry.......

   

 • Obsahujú diamantové riady PFOA?

  Nie! Swiss Diamond International sa zaviazal k výrobe najkvalitnejšieho nepriľnavého povrchu na celom svete v našej továrni vo švajčiarskej Sierre:  

  1. Bez PFOA (ekologicky a zdravotne nebezpečná látka spôsobujúca rakovinu, ktorá sa používala pri výrobe teflónového riadu) - počas celého výrobného procesu

  2. Žiadne olovo, kadmium alebo ortuť

  3. Vyrobené podľa prísnych európskych predpisov o ochrane zdravia a bezpečnosti

  4. Rúčky sú pevne upevnené bez nitov, aby sme mohli predchádzať množeniu baktérií

  5. Vhodný pre zdravé varenie

   Riady Swiss Diamond sú odporúčané nezávislými spotrebiteľskými organizáciami po celom svete v oblasti bezpečnosti a kvality:

  1. Americká organizácia na ochranu spotrebiteľov 

  2. Austrálska organizácia na ochranu spotrebiteľov 

  3. Novozélandská organizácia na ochranu spotrebiteľov 

  4. Americká asociácia pre vegetariánov pre prípravu vegánskych a vegetariánskych jedál

  5. Wallstreet journal nazval riady Swiss Diamond ako "Rolls-Royce" medzi nepriľnavými panvicami na pečenie

   

  Okrem toho, riady Swiss Diamond používajú najlepší kuchári po celom svete.
 • Ako jednoducho rozoznať, či je riad vhodný na indukciu alebo nie

  Spoznáte to hneď na prvý pohľad. Stačí sa pozrieť na spodok hrnca. Pokiaľ je opracovaný a má striebornú farbu, tak máte riad, ktorý nie je určený na indukčný sporák. Oproti tomu hrniec, ktorý má spodok v tej istej farbe ako ostatné časti riadu, patrí medzi indukčné riady.


  Ako jednoducho rozoznať, či je riad vhodný na indukciu alebo nie
 • Sú naše diamantové riady vhodné pre prípravu vegánskych a vegetariánskych jedál?

  Áno! Je nám cťou oznámiť, že American Vegetarian Association (AVA) testovala naše produkty a udelila nášmu diamantovému riadu certifikát AVA. Podľa AVA je náš diamantový riad obzvlášť vhodný pre prípravu vegánskych a vegetariánskych jedál vďaka vysoko kvalitnému nepriľnavému povrchu a celkovo dobrému spracovaniu surovín počas varenia. Diamantová panvica na pečenie jednoznačne prekonala očakávania celého tímu AVA”, vysvetľuje výkonný riaditeľ AVA, Len Torine. “Prakticky žiadne čiastočky ingrediencií, ktoré sme použili nezostali prilepené na povrchu panvice. Boli sme ohromení tím, že dokonca ani roztavený syr na nej nezostal.“

 • Môžem vložiť diamantové riady do rúry?

  Áno, všetky naše diamantové riady triedy Exclusive sú vhodné aj na používanie v rúre ako pekáč. Každá rúčka, každý úchyt a pokrievky odolávajú teplotám až do 260°C.

Časté otázky tlakový hrniec

 • Nemôže mi váš tlakový hrniec vybuchnúť?

  Nie, v žiadnom prípade. Je to najbezpečnejší tlakový hrniec, ktorý je tak konštruovaný, že pri správnom uzatvorení systémom jednej ruky sa oceľové čeľuste zachytia o masívny okraj hrnca, čo vylučuje možnosť akéhokoľvek uvoľnenia pokrievky z nádoby.

 • Je dostatočne bezpečný ?

  Áno. Korpus nádoby je masívny 9 mm hrubý liaty silumín, čo zabezpečuje stálosť tvaru nádoby aj pri vysokom tlaku, na čo výrobca poskytuje nadštandartnú až 20 ročnú záruku.

  Náš tlakový hrniec je opatrený viacerými bezpečnostnými prvkami.
  1. Bezpečný uzatvárací systém na pokrievke jednou rukou.
  2. Pracovný ventil s možnosťou nastavenia sily varenia v dvoch stupňoch I. alebo II.
  3. Bezpečnostný ventil na okraji pokrievky- zabraňuje pretlakovaniu hrnca a slúži na vypustenie nadmerného tlaku.
  4. Bezpečnostná kontrolka, ktorá ak svieti, je nemožné sňať pokrievku z hrnca, pokiaľ je tlak v hrnci príliš vysoký. Kontrolka sa vypne iba vtedy, ak tlak v hrnci klesol a môže sa bezpečne otvoriť. Zamedzuje možnému obareniu pri nepozornej manipulácii s hrncom.
  5. Povrch hrnca je opatrený antibakteriálnou úpravou Lotan, ktorá zamedzuje výskytu a množeniu baktérií v jedlách.

Časté otázky Magimix

 • Viem si namlieť aj mäso?

  Samozrejme. Sila nášho motora a objem nádoby vám umožní namlieť až 1,4 kg mäsa. Zabudnite na klasické mlynčeky, ktoré po úkone musíte pracne čistiť a často vám doničia aj nábytok.

  Náš robot si poradí aj so šľachami v mäse. Hravo zvládnete aj prípravu bifteku dokonca aj z falošnej sviečkovej.

  Na mletie mäsa odporúčame používať veľký nôž a pulzný chod. Nezabúdajte na pravidlo, že do pracovnej misy sa vždy najskôr vkladá nôž a až po ňom spracovávaná surovina.

  Mäso si nakrájajte na rovnako veľké kocky, vložte do misy a spustite motor pulzovačom, ktorý stláčajte až do vtedy, kým mäso nebude mať požadovanú konzistenciu.

  Takže vy si určíte, či chcete mať nahrubo alebo jemnejšie zomleté mäso, prípadne paštétu.


  Dobrá rada od Daniely: Mäso je najlepšie mlieť, ak si ho už pripravené (nakrájané) vložíte pred mletím na 30 minút do mrazničky.
 • Namelie mi aj mak a orechy váš kuchynský robot?

  Áno. Tento úkon je pre bežné roboty priam nezvládnuteľný. Pri našom kuchynskom robote odporúčame na tento úkon použiť veľkú misu s veľkým nožom. Ako odmerku použite bežný hrnček. Jeden hrnček orechov nasekáte za pár sekúnd.

  Dobrá rada od Daniely: Pozor, aby ste nesekali orechy príliš dlho, pretože sa z nich potom uvoľní olej a nebudú sypké ale sa budú lepiť. Samozrejme ak do nejakého receptu potrebujete práve také, tak si ich kľudne nechajte mlieť trocha dlhšie.


  Čo sa týka maku, opäť záleží od toho ( ako vyžaduje daný recept), do akej konzistencie chcete mať mak namletý. Opäť používate veľkú misu s veľkým nožom. A ako odmerku používate opäť hrnček. Mak jednoducho iba nasypete do misy, uzavriete vekom a stlačíte AUTO. Kuchynský robot necháte ísť až dovtedy, kým nemáte mak namletý podľa vašej požiadavky. Informatívne: 2-3 minúty trvá zomlieť mak na hrubo

  4-5 minút na jemno

  7-8 minút úplne do vlhka

  Dobrá rada od Daniely: na dosiahnutie kvalitného zomletia, vždy používajte dostatočné množstvo maku.
 • Z akého materiálu sú vyrábané misy na kuchynskom robote?

  Materiál, z ktorého sa vyrábajú misy sa volá Tritán, ktorý je maximálne odolný vysokým teplotným výkyvom a fyzickému zaťaženiu, čo znamená maximálne bezpečie a trvácnosť.

  V praxi to znamená, že priamo z hrnca môžete naliať do robota horúce jedlo, ak ho potrebujete spracovať.

  Ďalej tento materiál neobsahuje BPA, čo pre užívateľa opäť znamená bezpečie a istotu, že sa mu do spracovávaných pokrmov nedostanú žiadne chemikálie.

  Prečo je lepší náš plast ako akékoľvek sklo? Pretože je maximálne nárazuvzdorné, čím vám odpadá problém riešiť kupovanie náhradných dielov po krátkom čase.
 • Vymiesi mi kuchynský robot chlebové cesto?

  Miesenie cesta nebolo nikdy také jednoduché ako s naším kuchynským robotom Magimix 5200XL Excellent ! Cesto máte vymiesené do 1 minúty! Naraz dokážete vymiesiť až 1,2 kg cesta, čo Vám postačí na 1 chlieb alebo 7 koláčov. 

  Práve miesenie cesta je úkon, pri ktorom zistíte skutočnú silu a výkon motora.

  Dobrá rada od Daniely: Najvyššiu kvalitu spracovaného cesta dosiahnete, ak na miesenie použijete 800g múky. Pravidlo, ktoré vždy dodržujte pri miesení je, že najskôr dávame suché ingrediencie ( múka, soľ, droždie) a až potom postupne pridávame tekuté ( mlieko, vajíčka, voda, a pod.) Pri miesení používajte špeciálny nôž a cesto nikdy nenechávajte miesiť dlhšie ako 2 minúty !

 • V čom je náš kuchynský robot iný v porovnaní s ostatnými?

  V prvom rade je to motor. Každému z nás je jasné, že motor je srdcom stroja a nielen jeho výkon ale aj životnosť záleží práve od neho. Preto vám teraz opíšem väčšinu výhod nášho motora:

  - Indukčný motor zabezpečuje maximálny výkon, tichý chod a bezporuchovosť. Neobsahuje žiadne doštičky, kefky či platničky ako bežne dostupné motory ale iba zväzok vodičov, kde sa indukuje elektromagnetické pole, ktoré dáva nášmu motoru jedinečnosť a výnimočnosť. Skutočne sa na ňom nemá čo pokaziť!
  - Výrobca si z tohto titulu dovoľuje naň poskytnúť až 30-ročnú záruku
  - Veľmi dôležitou zásadou je, že motor je celokovový a nie plastový, čo tiež zabezpečuje dlhovekosť oproti bežne dostupným motorom. Jeho masívna konštrukcia vám zabezpečí stabilitu aj pri tých najnáročnejších úkonoch.
  - Motor je hermeticky izolovaný chrómniklovým plášťom, ktorý zabraňuje pretečeniu motora tekutinou. Pri indukčných motoroch nie je vhodným riešením, aby bol kryt motora s otvormi, pretože ak pretečie akákoľvek tekutina cez kryt do motora, motor sa môže poškodiť a zákazník stráca naň záruku. Pri našom kuchynskom robote sa to stať nemôže, avšak pri nižších triedach a v prípade konkurenčných výrobkov je to obrovský nedostatok !
  - Nezanedbateľným parametrom pri motore je jeho sila a výkon. V prípade indukčného motora je sila motora omnoho vyššia v porovnaní so silou klasického motora s rovnakým výkonom. Náš má výkon 1100 W.
  - Otáčky indukčného motora sa prispôsobujú danej záťaži. Teda kuchynský robot s indukčným motorom bude pracovať na menších otáčkach ale s maximálnou silou.
  - Naša spoločnosť sa rozhodla dovážať na Slovenský trh kuchynský robot značky Magimix s najvyšším výkonom a s takou špeciálnou výbavou, ktorá vyhovuje aj pre tie najnáročnejšie slovenské gazdinky.
 • Prečo práve výbava Excellent?

  SKRÁTKA TU BUDETE MAŤ SKUTOČNE VŠETKO V JEDNOM a zaberie vám na kuchynskej linke len 20 x 30 cm.

  KONEČNE KUCHYNSKÝ ROBOT, KTORÝ SPRAVÍ VŠETKO ZA VÁS

  S naším robotom behom pár sekúnd zamiesite cesto, vyšľaháte bielka, nasekáte chren bez akéhokoľvek odpadu či plaču, vyrobíte krémové polievky, nakrájate zeleninu, šunky, salámy, odšťavíte ríbezle či citrusy, prípadne bylinky, pretlačíte varenú zeleninu, nameliete mäso, orechy ale aj mak. 

  Naša výbava Excellent obsahuje nasledovné:
  - 3 misy, ktorých materiál neobsahuje toxickú látku BPA, ktorá sa bežne nachádza v plastoch 
  - Veko s dvoma otvormi a dvoma tlačkami ( možnosť vkladania celého jablka, cibule, zemiaku, možnosť vložiť uhorku, mrkvu aj po dĺžke) umožňuje horizontálne aj vertikálne krájanie.
  - 2 Prehľadné odkladacie boxy, ktoré obsahujú : 3 strúhače, 3 plátkovače,1 parmezánovač, 1 redukcia na všetky planžety, 1 redukcia k šľahacej metle, šľahacia metla, plastový nôž, mini nôž, veľký univerzálny nôž, praktická stierka
  - Mixovač „ Blender mix“
  - Citrusovač s dvoma hlavicami
  - Odšťavovač a smoothiesovač
  - Výrobník pyré
  - Hranolkovač a kockovač
  - 4-dielna vaco sada na uskladnenie potravín ( 3 misy + 1 pumpa)
  - Receptár spracovaný našou šéfkuchárkou

  A čo dostanete od nás navyše? Je to profesionálna starostlivosť, ktorú vám ponúkame prostredníctvom našej šéfkuchárky a mnoho skvelých receptov z nášho receptára, Facebook-u, či webovej stránky.

  U nás vzťah s klientom po kúpe nekončí ale práve tam začína, pretože nám záleží na vašej spokojnosti!
 • Je dostatočne bezpečný váš kuchynský robot?

  BEZPEČIE NADOVŠETKO !
  A nielen vaše ale aj vašich ratolestí. Viete, že náš kuchynský robot má až TROJITÝ BEZPEČNOSTNÝ MECHANIZMUS?
  Vaše ruky sú v absolútnom bezpečí. Misa musí byť správne nasadená, veko správne nasadené a veľká tlačka vsunutá do XL otvoru po risku. Nemôže sa stať, že by došlo k spusteniu motora bez obsluhy kompetentnou osobou.

  Kuchynský robot má váhu 8 kg, čo zabezpečuje stabilitu aj pri tých najnáročnejších prácach.
  Misy sú vyrobené z materiálu " TRITAN", ktorý neobsahuje BPA a je maximálne odolný vysokému kolísaniu teplôt a tlakom, či extrémnym nárazom.
  Náš robot má veľmi ľahké ovládanie. Sú na ňom iba 3 gombíky, s ktorými sa veľmi rýchlo spriatelíte.
  Všetky ostré predmety sú uložené v praktickom, priehľadnom odkladacom boxe.
  Plášť motora je hermeticky uzavretý, čo zabezpečuje obrovskú ochranu proti zatečeniu motora akoukoľvek tekutinou.
  Náš extrémne silný motor vám s rovnakou ľahkosťou vymiesi cesto z 1 kg múky ako aj naseká jeden strúčik cesnaku.

Časté otázky JetMix

 • Prečo je váš tyčový mixér silikónový?

  Vďaka silikónovému prevedeniu dokážete s naším tyčovým mixérom pracovať doslova v čomkoľvek. Počnúc tenkým skleneným pohárom až po hrnce, ktoré sú opatrené povrchovou úpravou a nebolo by možné ísť do nich ponornými mixérmi, pretože by sa poškodili.

  Silikón veľmi dobre odoláva vysokým teplotám, takže jedlá s ľahkosťou spracujete aj počas varenia.
 • Čo všetko dokážem pripraviť s vašim tyčovým mixérom?

  Doslova všetko. Samozrejme v menšom objeme ako s kuchynským robotom.

  4 rôzne ukončovacie nože vám suroviny našľahajú, nakrájajú, rozdrvia a rozomelú. Napríklad vďaka šľahaču dokážete vyšľahať hustú penu z dobre vychladeného mlieka, ktorú stačí potom iba dochutiť vanilkou a instantnou kávou a za pár minút máte hotový málo kalorický dezert.

  Dokonca v miske s vekom si nameliete mak, nasekáte bylinky alebo aj mäso. Prípadne si pripravíte strúhanku z čerstvého pečiva, či nastrúhate roztavený plátkový syr.

Časté otázky Ronic Original

 • Viem si namlieť s Ronicom mäso?

  Áno, v Ronic-u si môžete bez problémov spracovať behom pol minúty aj 1 kg mäsa, ale taktiež 10dkg mäsa na karbonátok. Na mletie mäsa odporúčame použiť pulzný chod, ktorým si viete odsledovať konzistenciu namletia. Pri karbonátkach odporúčame všetky ingrediencie vložiť naraz a takto máte karbonátky pripravené za pár sekúnd.
 • Ako si vymiesim cesto?

  V Ronic-u môžete bez problémov spracovať behom pol minúty až 1 kg cesta, ktoré je zároveň výborne premiesené a prichystané na kysnutie. Ronic je schopný zvládnuť i miniatúrne množstvo cesta vďaka naklonenej mise a špeciálnemu tvaru noža. Napr.: cesto na jednu knedľu atď.
  Cesto, ktoré Vám ručne trvalo 15 minút, zvládne Ronic za neuveriteľných 30 sekúnd a to bez Vašej námahy.
  Poznámka: pri výrobe cesta do misy najskôr vždy vkladáme suché ingrediencie a až potom pridávame postupne tekuté.
 • Prečo práve Ronic?

  Tri svetové patenty – to je tá jedinečnosť a výnimočnosť Ronic-u! Práve tieto tri patenty nemá žiadny iný kuchynský robot.
  Pozrime sa teda bližšie na to, čo robí Ronic najúspešnejším a najznámejším kuchynským robotom:
  1.: Naklonená základňa – zaručuje spracovanie i minimálneho množstva surovín. Spracovávané suroviny majú vďaka naklonenej mise neustále tendenciu sa zhromažďovať na najnižšom mieste misy.
  2.: Kónický tvar dna misy – spolu s naklonenou základňou zaručí, že spracovávaná surovina bude vždy usadená na najnižšom mieste misy. Tvar dna presne kopíruje aj nôž, čím je zaistené, že spracovávaná surovina je tak neustále v priamom kontakte s nožom. Preto sú spracovávané suroviny v Ronic-u dokonale rozomleté a pomiešané.
  3.: Nôž má 3 roviny rezu, ktoré sa aj vzájomne prekrývajú. Je tvarovaný ako lopatka vrtule, čím je zaistené, že okrem točivého pohybu, nôž nadhadzuje spracovávanú surovinu taktiež smerom nahor, proti vodorovnej časti noža, ktorý surovinu opätovne presekne. Nôž presne kopíruje kónický tvar misy. Toto všetko zaručuje, dokonalé spracovanie surovín.
  Nie nadarmo sa o Ronic-u hovorí, že je sekundový prístroj.
 • Je dostatočne bezpečný?

  Ovládanie Ronic-a je veľmi jednoduché a hlavne BEZPEČNÉ. Pre vylúčenie poranenia a pre záruku absolútne bezpečného prevádzkovania je Ronic vybavený dvojitým bezpečnostným istením. Jednak musí byť misa správne nasadená na motorovú jednotku a jednak musí byť riadne uzavretá vekom. Iba vtedy je možné uviesť kuchynský robot do prevádzky. Ronic je vybavený aj elektromagnetickou brzdou, ktorá dokáže prístroj okamžite zastaviť, pokiaľ sa potočí s vekom, alebo s celou misou.
 • Poradí si aj s parmezánom?

  Kvalitu kuchynských robotov mnohí posudzujú na základe toho, ako si poradia s tvrdými syrmi, preto je nám hrdosťou oznámiť, že Ronic bez problémov zvládne postrúhať aj ten najtvrdší parmezán.
 • Viem si v ňom pripraviť majonézu aj bez vajíčka?

  Áno, v kuchynskom robote Ronic bez problémov pripravíte domácu majonézu, dokonca aj zo sójového mlieka namiesto kravského, využitím šľahacieho zvonu. Pred použitím musí byť pracovná misa úplne suchá Na prípravu potrebujeme jednu kávovú šálku mlieka a dve šálky oleja, jednu PL horčice, soľ, korenie, jednu PL citrónovej šťavy. Pri príprave majonéz sa druhá dávka oleja prilieva pomaly. Preto nechajte v komínku veka založenú tlačku a olej vlejte priamo do nej. Na dne tlačky je malý otvor, ktorý umožní stály a pravidelný tok oleja.
  Poznámka: takto pripravené zdravé majonézy sa môžu dochutiť napríklad nastrúhaným syrom, chrenom, čili paprikou či cesnakom.
 • Dokáže mi nastrúhať čerstvé pečivo na strúhanku?

  Áno, stačí k tomu nasadiť univerzálny nôž a pustiť kuchynský robot na najvyššej rýchlosti. Takáto strúhanka je nadýchaná, voňavá a vďaka tomu, že nie je vysušená, pri vyprážaní nenasiakne do seba toľko oleja.
  Poznámka: pri strúhaní pridajte k pečivu strúčik cesnaku, zelerovú vňať, ľanové semienka alebo syr a takto môžete mať rezne pripravené na milión spôsobov. Dokonca ak obalíte syr v syrovej strúhanke, nikdy nevytečie.
 • Aké príslušenstvá si viem k nemu dokúpiť?

  K Ronicu je možné si dokúpiť odšťavovač a šľahacie metly.
 • Čo robiť, keď mi zastal a neviem ho spustiť?

  Ak robot pri spracovávaní surovín zastane a už sa nedá spustiť, ide o známky preťaženia. Jednou
  z možností keď môže dôjsť k preťaženiu, je použitie príliš veľkého množstva surovín, obzvlášť pri
  spracovávaní ťažkého cesta (chlebové, knedľové).
  Ďalšou chybou je príliš dlhá doba spracovávania surovín.
  Cesto stačí spracovať len veľmi krátko – 10 až 40 sekúnd.
  Riešenie: Ak došlo k spomínanému preťaženiu, bezpečnostná poistka motor vypla, aby sa predišlo spáleniu
  motora. V takomto prípade musíte počkať, kým motor úplne nevychladne (1-2 hodiny) a až potom ho opäť
  spustite. Musí však byť zapnutý hlavný zapínač (zadný gombík), správne nasadená misa a správne nasadené
  veko. Až keď sa rozsvieti zelená kontrolka, môžete spustiť motor.

Recenzie